Weblebi.Com Ne Ürünü Gönderiyor Ne Parayı!

Yine bir yayından kaldırılan Şikayetvar.com şikayeti. Bunun yayından kaldırılması anlaşılabilir belki, çünkü bu firma batmıştı. Ama lakayt davranışlarla bir yere varılamayacağının bir örneği olması açısından bence yayında kalması gerekir. Bu arada benim bu firmayla yaşadığım sıkıntılar tam da batma dönemi sıkıntılarıymış. Tabii haberimiz yok o sırada. Sonrada doğru düzgün bir şekilde tasfiye ettiler sanırım.

"26 Mayıs 2008 tarihinde, v3033002701 koduyla verdiğim siparişim, Weblebi.com'un müşteri memnuniyetsizliği konusunda, neler yapabileceğini görmemi sağladı. Ama bir kere bulaşmış oldum. Siparişimin sadece küçük bir kısmı 30 Mayıs’ta teslim edilmişti. Teslimatın gecikmesinin sebebi; teslimat biriminin geçici bir aksaklık yaşamasıymış. Teslimatın bu kadar (9 gün) gecikmesinin üzerine, bir de müşteri hizmetlerine ulaşmanın neredeyse imkansızlığı ve pahalılığı eklenince, daha fazla tahammül edemedim. Yaklaşık 40 dakika süren ısrarlı aramalar sonucu, nihayet siparişimi iptal ettirdim.

Kredi kartına bedel iadesinin 10 gün sürebileceği söylendi. Bende kurtulmuş olmanın verdiği sevinçle, kabullenip telefonu kapadım. Bu arada kredi kartına hiç elime bile ulaşmayan ürünlerin ilk taksitini ödemiş oldum. 10 gün geçip, hâlâ kart hesabında iptal işlemini göremeyince, yine ısrarlı ve pahalı aramalar sonucunda, muhasebe bölümünde geçici bir sorun olduğunu ve 2-3 gün sonrasına işlemin kesinlikle iptal edileceğini öğrenebildim.

5 gün sonra tekrar imkansızı başarıp, müşteri hizmetlerine ulaştığımda, uzun ikna konuşmalarından sonra, Pazartesi’ye kesin hallolacağı sözünü aldım. Bu arada "acaba gecikme bankadan mı kaynaklanıyor" diye arada bankayı arayıp, bilgi alıyordum. Elime bile geçmeyen ürünlerin maliyeti daha fazla kabarmasın diye, 12 gün sonra aradığımda ise, amir pozisyonunda biri ile görüşmek istediğimi söyledim.

Beni beklemeye aldılar. Bir süre sonra ya istemeden ya da isteyerek hat kesildi. Bu kadar ilgisizlikten sonra, bu iş mahkemeye gider. Ama zaten geçen sürede ödediğim 2 taksit, 12 taksite tamamlanırsa diye düşünerek, acaba arayıp "N’olur beni affedin, ben ettim siz etmeyin. Pişmanım ve siparişimi iptal etmek istiyorum. Lütfedip ürünleri göndermenizi en azından umut edemez miyim? Diyeceğim."

Sonra firma cevap yollamış Şikayetvar.com'a:

"Sayın Fatih Özdemir'in şikayeti hakkında;

Müşterimize siparişi ile ilgili detaylı bilgi mail yoluyla verilmiştir.

Daha detaylı bilgi istediğiniz her türlü sorunuz için satisdestek@weblebi.com adresine mail atabilir, veya (0212) 217 77 40 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.
Saygılarımızla...
Weblebi.com"

Tabii öyle bir mail almamıştım ben. Bu nedenle şikayeti kapanmış gösteren Şikayetvar.com'a da atarlanarak:

"15 Temmuz itibariyle herhangi bir mail almadığım firmanın standart bir mesaj yazmasıyla şikayetimin yanına gülenyüz yerleştirmenizden dolayı biraz bozuldum doğrusu. Hala hiçbir gelişme katedememiş olmamıza rağmen benim şikayetimin firmanın çözülmüş şikayetleri listesinde yer alacağını düşününce başkalarının da canının yanmasında istemsiz de olsa bir katkımın olmaması için şikayetimin tamamen sistemden silinmesini rica ediyorum. İlginiz için teşekkür ederim"

Tabii Şikayetvar.com'u Şikayetvar.com'a şikayet etme girşimim bir şey ifade etmiyor ki, Şikayetvar.com kaale bile almıyor ama bi kaç gün sonra battığını açıklayacak olan Weblebi.com'dan bi kaç günle parayı kurtardığımı anlıyorum ve:

"17 Temmuz itibariyle bankadan aldığım bilgiye göre nihayet iptal işlemi gerçekleşmiş. İlginiz için Teşekkür ederim"

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Abonelik Bilgilerimi Elden Ele Dolaştırmayın

Bir Hepsiburada ve Webdenal Ortak Sömürgenliği

DeFacto Olarak Geri Alamıyoruz