Abonelik Bilgilerimi Elden Ele Dolaştırmayın

Bu gün 0850 4553435 nolu numaradan Superonline aradı. Bir bayan eski sabit telefon numaram üzerinden limitsiz ADSL abonesi olduğumu söyleyerek Turkcell Superonline ADSL hizmetiyle ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sordu. Söylediği eski numaram yaklaşık 1 yıl önce kapattırdığım bir Turk Telekom sabit  hat numarası. Bilgiyi nerden aldıklarını sorduğumda kaynağını bilmediğini sadece tanıtım amacıyla aradığını söyledi.         
          Şimdiiiiii, benim abonelik bilgilerimi Turkcell Superonline nerden buldu. Kendilerine hiçbir yolla ulaşmadığım halde bu bilgileri ele geçirmiş olmaları iki yolla mümkün: Ya korsanlık yapıp Turk Telekom'un sistemine sızdılar ve tüm abonelerin bilgilerini çaldılar ya da Türk Telekom'a başvurdular, Türk Telekom'da belki para karşılığı belki babasının hayrına verdi bu bilgileri.
         
          Kardeşim ne münasebet benim bilgilerimi böyle rahat pervasızca kullanabiliyorsunuz. Abonenizin yetersiz hizmetinizle parasını aldığınız yetmiyor bir de bilgilerini mi satıyorsunuz. Ya Turkcell e ne demeli. Sabahtan akşama kadar normal her reklam mecrasında kafamızı ütülediği yetmiyor birde telefonda mı çekeceğim sizin reklamınızı. Üstelik cepten aranıyorum. Ne demek oluyor bu şimdi, Avea da mı işin içinde. Nasıl olsa Türk Telekomla bağınız var diye siz demi bu pervasızlığa katılıp abone bilgilerini Türk Telekomla paylaşıyorsunuz. Ne bu yav, bu ne rahatlık, hiç kişisel bilgilerin korunumu diye bir haktan haberiniz yok mu sizin? Niye envai çeşit yere dağıtırsınız benim bilgilerimi. Reklam mesajı gelmeyen yer kalmıyor hem Turkcell hattıma hem Avea hattıma. Çok ayıp çok. Bu konuyla ilgili takipteyim başka ne gerekiyorsa yapacağım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Hepsiburada ve Webdenal Ortak Sömürgenliği

DeFacto Olarak Geri Alamıyoruz